Bo w sporcie liczą się dobra zabawa i integracja

16 października, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu, już po raz piętnasty, odbył się Miting Lekkoatletyczny Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Miting został zorganizowany przez zgierskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, a dzięki sponsorom, m. in. Wójt Gminy Zgierz – Barbarze Kaczmarek, każdy uczestnik otrzymał upominek.

W zawodach wzięły udział osoby niepełnosprawne intelektualnie z placówek edukacyjnych i terapeutycznych z terenu województwa łódzkiego. Łącznie 10 zespołów składających się z 10 zawodników każdy, rywalizowało w duchu fair play, ciesząc się z każdego zdobytego punktu. Uczestnicy Mitingu mogli sprawdzić swoje umiejętności m. in. rzucając piłką lekarską, woreczkami do celu, pokonując slalom pomiędzy pachołkami z piłką futbolową, czy skacząc w dal z miejsca.

Oprócz sportowej rywalizacji, dla uczestników Mitingu, o wiele ważniejsze było pokonanie własnych barier, sprawdzenie swoich możliwości oraz dobra zabawa i integracja.