Mieszkańcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni bitumicznej na ulicy Karola Franke w Dzierżąznej. Droga została przebudowana na odcinku od drogi powiatowej na prawie kilometrowym odcinku. Inwestycja została dofinansowana w ramach umowy zawartej z Województwem Łódzkim. Zrealizowana inwestycja ułatwi dojazd do posesji mieszkańcom, których w ostatnich latach przybyło na tym terenie. Ponadto droga ta stanowi również drogę dojazdową dla osób korzystających z oferty Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej.
Całkowita wartość projektu to : 884 899,32 zł, a kwota przyznanych środków z budżetu Województwa Łódzkiego wyniosła 145 720,00 zł.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała Wioleta Głowacka Wójt Gminy, Marek Matuszewski poseł na Sejm RP, radny Rady Gminy Tomasz Stańczykowski oraz Marian Mamiński sołtys sołectwa Dzierżązna.
-Cieszę się, że to kolejna droga na którą udało się pozyskać środki zewnętrzne. To pierwszy etap tej inwestycji, obecnie projektowany jest dalszy odcinek do ul. Piaskowej w Białej. Droga ta jest bardzo potrzebna mieszkańcom tego rejonu, a także osobom korzystającym z oferty naszego Gminnego Centrum w Dzierżąznej – powiedziała Wioleta Głowacka Wójt Gminy.