Oszczędnie, kolorowo i czysto
W piątek 22 października oficjalnie zakończyła się gminna inwestycja pn. „Poprawa efektywności energetycznej w budynku Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkiej”. Wioleta Głowacka Wójt Gminy wraz z zaproszonymi gośćmi m. in. Wojciechem Miedzianowskim Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, przecięli wstęgę oddając odnowioną szkołę w użytkowanie uczniom i nauczycielom, a także całej społeczności lokalnej. Efekty przeprowadzonych prac widoczne są z daleka, teraz budynek ma nowoczesną elewację i przyjazne kolory.
-Cieszę się, że uczniowie i pracownicy szkoły nie muszą już siedzieć w szkole przy nieszczelnych oknach. To naprawdę duża zmiana, która pozwoli na ograniczenie wydatków na ogrzewanie budynku i spożytkowanie ich w inny sposób np. na realizację zadań rekreacyjnych czy edukacyjnych w szkole. Cieszę się także, że radni gminy przychylili się pozytywnie do przekazania środków z budżetu gminy na wykonanie dodatkowych bardzo potrzebnych prac w szkole– powiedziała Wioleta Głowacka Wójt Gminy.
W ramach inwestycji m. in. wymieniono stolarkę okienną, drzwiową, ocieplono ściany zewnętrzne, ościeże okien i drzwi oraz stropodach, wykonano obróbki blacharskie i wyremontowano schody. Zmodernizowana została instalacja centralnego ogrzewania. Wykonano instalację elektryczną, w tym odgromową. W uroczystości udział wzięli również: Robert Śniecikowski radny rady gminy, sołtys Sabina Śniecikowska, sołtys Agnieszka Skupińska, Iwona Wieczorek Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Dzieci przygotowały dla przybyłych gości krótki występ artystyczny, a Iwona Dębowska Dyrektor szkoły opowiedziała wszystkim o zmianach jakie zaszły w szkole.
Wartość inwestycji to 778 715,21 zł, z czego 413 417,00 zł to wysokość dofinansowania z WFOŚiGW w Łodzi, w tym z pożyczki 124 026,00 zł, z dotacji 289 391,00 zł. Dodatkowe środki z budżetu gminy zostały wygospodarowane na malowanie pomieszczeń wewnątrz szkoły, wymianę orynnowania, podbitkę dachu.