Korzystamy z wszystkich możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na dofinansowanie infrastruktury na terenie gminy Zgierz, zarówno tej dużej, jak drogi, wodociągi, jak i mniejszej, która posłuży mieszkańcom do rekreacji i odpoczynku. Otrzymaliśmy właśnie dotację w kwocie 170.000,00 zł, która zostanie przeznaczona na nasadzenia roślin oraz małą architekturę. Nowa organizacja przestrzeni poprawi estetykę, i mam nadzieję będzie przyjaznym miejscem do odpoczynku i sąsiedzkich spotkań dla mieszkańców Lućmierza – mówi Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz.

Gmina Zgierz otrzymała dofinansowanie  z budżetu Województwa Łódzkiego na rok 2024  w ramach pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego, przeznaczonej na dofinansowanie zadań w zakresie rozwoju zielonej infrastruktury, w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” – „Ogrody przyjazne naturze”. Zaplanowano stworzenie w miejscowości Lućmierz miejsca wypoczynku wśród roślin miododajnych na ogólnodostępnym terenie poprzez nasadzenie roślinności wieloletniej z wykorzystaniem tradycyjnych odmian rodzimych gatunków drzew i krzewów. Ponadto zostaną wydzielone i utwardzone  ścieżki i ciągi piesze, zamontowane ławki, leżaki tzw. moieżaki, elementy małej architektury, nastąpi rekultywacja trawnika.

Całość projektu opiewa na kwotę 189.000,00 zł

Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego  170.000,00 zł

Wkład własny Gminy Zgierz 19.000,00 zł.