5 grudnia to święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie.
Pomaganie to pozytywne wyzwanie dla uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Zgierz. Wolontariat szkolny jest skierowany do młodzieży, ale łączy całe społeczności szkolne: rodziców, nauczycieli i pracowników.
Pomagamy, jak umiemy, a wspólne pomaganie jednoczy nas wszystkich w czymś dobrym, co uwrażliwia i czyni nas lepszymi – podkreślają opiekunowie szkolnych kół wolontariatu.
Nie sposób wymienić wszystkich akcji, w których w ciągu całego roku są aktywni wolontariusze: to najczęściej zbiórki celowe potrzebnych rzeczy i funduszy, które są kierowane do konkretnych potrzebujących. Wspólnie podejmowane działania w ramach wsparcia akcji w najbliższej okolicy, ale i dużych ogólnopolskich działań, jak „Szlachetna Paczka” czy WOŚP. To nauka współpracy w grupie i podejmowania wyzwań.
Myślę, że każdy z nas ma w sobie potrzebę pomagania. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie i znaleźć okazję, aby wesprzeć nawet najmniejszy cel. To są często bezcenne gesty dla tych, którzy potrzebują wsparcia. Myślę, że szczególnie ważne dla młodzieży jest podtrzymywanie postaw otwartości na drugiego człowieka i uwrażliwienie na potrzeby innych. Życzę wszystkim wolontariuszom niesłabnącej energii i zaangażowania w pracy na rzecz potrzebujących – podkreśliła Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz.
Foto: szkoły z terenu gminy Zgierz