Wójt Gminy Zgierz, Koło Gospodyń Wiejskich z Rosanowa pod przewodnictwem p. Marii Gwarczyk, Stowarzyszenie Róbmy Swoje i Sołtys Sołectwa Rosanów Benedykt Tomczyk zaprosili dzieci na spotkanie mikołajkowe w świetlicy w Rosanowie. Dzieci i Rodziców przywitały: Wójt Wioleta Głowacka oraz Przewodnicząca KGW Maria Gwarczyk, życząc udanej zabawy i spokojnych świąt.

Widzimy, że jest potrzeba organizowania takich spotkań, szczególnie dla dzieciaczków. Mikołajki przygotowujemy w Rosanowie od 7 lat. Z roku na rok dzieci jest coraz więcej, te które przychodzą do nas na Mikołajki są szczęśliwe i wracają w kolejnych latach. Dzisiaj też umówiliśmy się na spotkanie, bo wielu rodziców, którzy przyszli z dziećmi już zapowiedziało, że w przyszłym roku też będą. Dla nas to jest ważne wydarzenie w roku, przygotowujemy się wcześniej, wspólnie je organizujemy i cieszymy się, że jest tak duży odzew ze strony mieszkańców – mówi p. Maria Gwarczyk.