Zakończenie roku szkolnego to na pewno jeden z najprzyjemniejszych dni dla każdego ucznia. Po roku nauki i pracy rozpoczęły się zasłużone wakacje. Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz wzięła udział w uroczystościach w Szkole Podstawowej im. Króla Stefana Batorego w Szczawinie i Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Słowiku.
– Życzę wszystkim uczniom tego, aby realizowali swoje pasje i zainteresowania. Każdy z Was wybierze inną drogę edukacji czy ścieżkę zawodową, najważniejsze jest to, abyście się wzajemnie szanowali. Absolwentom życzę tego, aby spełniały się Wasze marzenia, abyście dostali się do wymarzonych szkół, a dalszy etap edukacji przynosił Wam owoce na kolejne lata zawodowe. Zdobywajcie wiedzę i wyniki na miarę swoich możliwości. Gronu pedagogicznemu dziękuję za rok ciężkiej pracy, a rodzicom za to, że na co dzień wspomagają swoje pociechy i efekty widzimy na co dzień. Dziękuję również radzie rodziców za to, że nasze wspólne zamierzenia również się spełnią. Jestem zawsze otwarta na działania związane ze szkołą i będę zawsze ją wspierać. Życzę wspaniałych wakacji i dbajcie o swoje bezpieczeństwo – powiedziała Wójt Gminy Zgierz Wioleta Głowacka.
Drodzy uczniowie bądźcie ciekawi świata, zawierajcie nowe przyjaźnie i znajomości realne, a nie wirtualne. Cieszcie się życiem i wakacjami – to Wasz czas!