Projekt „Miasteczko rowerowe w Gminie Zgierz” został wybrany do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Gmina Zgierz dzięki dofinansowaniu zakupi mobilne miasteczko rowerowe, które będzie wykorzystywane do praktycznej nauki zasad ruchu drogowego. Miasteczko będzie mogło być przewożone pomiędzy szkołami a także wykorzystywane w trakcie imprez plenerowych organizowanych przez Gminę Zgierz, np. Dożynki, Dzień Dziecka.

Miasteczko rowerowe będzie zawierało wyrysowane drogi, przejścia dla pieszych, stosowne oznakowanie poziome oraz będzie wyposażone w oznakowanie pionowe i sygnalizację świetlną.

Mobilny obiekt będzie pozwalał na opanowanie poprawnej jazdy na rowerze, zapewniającej bezpieczeństwo w korzystaniu z dróg.

Planowany koszt projektu: to 67 650,00 zł, w tym dofinansowanie Unii Europejskiej z Funduszu Spójności: 57 502,50 zł.

poniżej zdjęcie poglądowe, źródło: euroblask