Gmina Zgierz to miejsce przyjazne dla przedsiębiorców. Dlatego  z inicjatywy Wiolety Głowackiej Wójt Gminy Zgierz odbyło się spotkanie konsultacyjne w którym przedstawiciele Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego zaprezentowali formy wsparcia dla przedsiębiorców, szczególnie tych planujących realizację nowych inwestycji.

Osoby  rozwijające swoją działalność w obszarze produkcji, usług magazynowania, usług IT,  usług księgowych czy  architektonicznych mogą uzyskać od ŁSSE między innymi pomoc publiczną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego CIT/PIT z tytułu nowej inwestycji lub nowych miejsc pracy.  Każda rozwijająca się działalność to nie tylko realizacja marzeń, ambicji i pasji jej właścicieli, ale również realny wpływ na rozwój gminy i życie jej mieszkańców.

Więcej informacji: ŁSSE przepisy Powiat Zgierski 2022