Ekoschematy to nowe rozwiązanie dla rolników, do którego wprowadzania zachęca Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z uwagi na pojawiające się ze strony rolników obawy Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz oraz Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach zaprosili gospodarzy z terenu gminy Zgierz na bezpłatne szkolenie. Zainteresowani mogli dowiedzieć się jakie zmiany faktycznie ich czekają.
-Mimo, iż zmiany zaproponowane przez Ministerstwo zaczną obowiązywać od 2023 roku rolnicy powinni przygotować się do nich już teraz, aby nie byli zaskoczeni w przyszłym roku podczas wypełniania wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich – powiedziała Anna Dąbrowska Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zgierzu.
Wioleta Głowacka Wójt Gminy dziękując rolnikom za przybycie na szkolenie przedstawiła krótko bieżące sprawy gminy oraz plany inwestycyjne na ten rok.
p. Wójt na szkoleniu dla rolników