W związku z niekorzystnymi  zjawiskami pogodowymi jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie gminy Zgierz przypominamy, iż zgłoszenie złomów lub wywrotów na terenie nieruchomości nie wymaga uzyskania zezwolenia na usunięcie wydawanego w drodze decyzji administracyjnej.

Złomy lub wywroty drzew z terenu nieruchomości można usunąć po wcześniejszym zgłoszeniu Wójtowi Gminy oraz potwierdzeniu, że drzewa lub krzewy stanowią złom lub wywrot. Z oględzin sporządzany jest protokół. Po spisaniu protokołu przez pracownika urzędu można uprzątnąć drzewo.

Wywrot to drzewo lub krzew wywrócone w wyniku działania czynników naturalnych, wypadku.

Złom to drzewo, którego pień uległ złamaniu lub krzew, którego pędy uległy złamaniu w wyniku działania czynników naturalnych.

Wnioski dotyczące usunięcia wywrotu, złomu można składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Zgierz, stanowisko nr 4 lub przesłać pocztą na adres urzędu.

Do wniosku prosimy załączyć dokumentację fotograficzną.

W razie pytań proszę o kontakt z pracownikami Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa tel. 42 716 25 15 wew. 106 lub 229.

Wniosek zgłoszenie złomu lub wywrotu drzewa