W niedzielę 29 sierpnia w Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej odbyła się Biesiada Ludowa połączona z Jubileuszem 20-lecia Giecznianek z kapelą. Wręczono tytuły Przyjaciel Gminy Zgierz, które w tym roku otrzymali: Pani Blanka Magdalena Hauke, Stowarzyszenie Agroturystyczne Ziemi Zgierskiej oraz Zespół Giecznianki z kapelą, który otrzymał mnóstwo życzeń od zaproszonych gości. Na scenie oprócz Jubilatów wystąpiły Szczawinianki oraz Orkiestra Dęta. Publiczność nagrodziła występy gromkimi brawami i prosiła o bisy. Atmosferę podgrzał również fenomenalny zespół Poparzeni Kawą Trzy, którego publiczność nie chciała wypuścić ze sceny. Smaczny poczęstunek zapełniło KGW Pod Bocianami. Można było również dowiedzieć się nieco więcej o programie Czyste Powietrze, działalności GCKSTiR oraz wygrać gadżety promocyjne biorąc udział w przygotowanym quizie wiedzy o gminie Zgierz.
Na koniec chętni, których nie brakowało mogli zaśpiewać ludowe utwory podczas karaoke, dowiedzieliśmy się przy okazji jak śpiewa Wójt Gminy. Dziękujemy wszystkim za udział w Biesiadzie