ROLNIKU – UŻYTKOWNIKU GOSPODARSTWA ROLNEGO!

Przypominamy, że od 1 września 2020 r., na terytorium całego kraju, trwa powszechny spis rolny. Jest on obowiązkowy.

Użytkownik gospodarstwa rolnego zobowiązany jest spisać się samodzielnie przez Internet, przy wykorzystaniu aplikacji dostępnej na stronie internetowej GUS (https://spisrolny.gov.pl).

Zgodnie z nowelizacją ustawy o powszechnym spisie rolnym w 2020 r., użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie może dopełnić obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego, w szczególności ze względu na stan zdrowia lub uzasadniony interes tego użytkowania, jest zobowiązany zgłosić ten fakt służbom statystyki publicznej, telefonując na podatny do wiadomości publicznej numer infolinii spisowej (22 279 99 99), nie później niż do dnia 31 października 2020 r.

Obowiązek przeprowadzenia samospisu internetowego, nie wyłącza możliwości zebrania w każdym czasie danych od użytkownika gospodarstwa rolnego w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego (22 279 99 99 lub 22 666 66 62).

Użytkownik gospodarstwa rolnego nie może odmówić przekazania danych w ramach spisu rolnego w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego.

Przekazanie przez użytkownika gospodarstwa rolnego danych w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego zwalnia go z obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego.

Jednocześnie przypominamy, że przez Internet można również spisać się w Urzędzie Gminy Zgierz, gdzie przygotowane są do tego celu stanowiska komputerowe. Należy wcześniej umówić się na wizytę pod numerem telefonu 42 714 28 34. Przy wypełnianiu formularza w urzędzie, można również skorzystać z pomocy Gminnego Biura Spisowego.

Gminne Biuro Spisowe w gminie Zgierz pełni dyżury pod telefonami:

1) w godzinach pracy Urzędu: 42-714-28-34 lub 42-716-25-15, wew. 232,

2) po godzinach pracy Urzędu – od poniedziałku do piątku (tj. do godziny 20.00): 609-315-725

oraz w siedzibie Urzędu Gminy Zgierz (budynku A) – w godzinach pracy Urzędu, w:

1) Biurze Obsługi Klienta (stanowisko 4),

2) pok. 32 – II piętro.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: https://spisrolny.gov.pl/aktualnosci/w-jaki-sposob-mozna-sie-spisac