Podczas pikniku sąsiedzkiego, zorganizowanego przez mieszkańców sołectwa Lorenki, odbyło się oficjalne otwarcie drogi relacji Lorenki – Władysławów, którą pod koniec lipca oddano do użytku. Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych i Świętego Jakuba w Giecznie – ks. Mirosław Wojturski poświęcił drogę, aby bezpiecznie można było z niej korzystać. Do przecięcia wstęgi wspólnie z mieszkańcami stanęli m. in.: Wójt Gminy Zgierz – Wioleta Głowacka, zastępca wójta – Wiesław Olender, członek Zarządu Województwa Łódzkiego – Andrzej Górczyński oraz sołtys Lorenek – Nina Rogalska.

Przypomnijmy, że w ramach zadania pn.: „Przebudowa drogi gminnej Nr 120353E Lorenki – Władysławów, gm. Zgierz” ponad kilometrowy odcinek drogi zyskał nową nawierzchnię asfaltową, utwardzono pobocza po obu stronach drogi, przebudowano istniejące zjazdy i przepusty oraz wykonano oznakowanie. Inwestycja kosztowała nieco ponad milion zł, z czego połowę tej kwoty stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, zaś pozostałą część sfinansował gminny samorząd.

Logotyp Fundusz Dróg Samorządowych

Przecięcie wstęgi podczas oficjalnego otwarcia drogi relacji Lorenki - Władysławów

Ksiądz proboszcz mogli się w intencji bezpiecznego użytkowania drogi