Z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka, przedstawiciele gminnego samorządu odwiedzili wychowanków Domu Dziecka w Dąbrówce. Aby nieco „osłodzić” ten dzień, z konieczności obchodzony mniej hucznie niż zwykle, kierownik Referatu Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Gminy Zgierz – Bożena Frank, przekazała dzieciom słodycze i napoje.

Ten dzień był także okazją do uczczenia pamięci dzieci więzionych i męczonych  przez hitlerowców w filii Obozu Pracy dla Małoletnich w Dzierżąznej. W symbolicznym geście pamięci, przy pomniku na pograniczu miejscowości Dzierżązna i Ciosny, postawionym w miejscu dawnej szkoły, gdzie w latach 1943 – 1945 m. in. były więzione dzieci, kwiaty złożyli wspólnie: kierownik referatu Bożena Frank wraz dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Kasińskiego w Białej – Sławomirem Truszkiewiczem.