W tym roku, ze względu na trwającą epidemię koronawirusa, nie możemy wspólnie świętować kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób i  poznać zdanie uczniów na temat „Znaczenia Konstytucji 3 Maja w życiu młodego człowieka”, w połowie kwietnia redakcja gminnego miesięcznika „Na Ziemi Zgierskiej” ogłosiła konkurs plastyczny i literacki.

29 kwietnia, szefowa i pracownice Urzędu Gminy Zgierz, oceniły przysłane prace. – Postanowiłyśmy nie różnicować miejsc dla poszczególnych prac, ponieważ wszystkie były zgodne z tematem, przemyślane i starannie wykonane – mówi Mirosława Maciak – pełniąca obowiązki Wójta Gminy Zgierz. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymają nagrody książkowe oraz gminne gadżety, które niebawem zostaną dostarczone. W konkursie plastycznym nagrodzeni zostają uczniowie klasy V b z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grotnikach: Paulina Olczyk, Maja Sobór i Samuel Krupa. Z kolei w konkursie literackim nagrody zostaną dostarczone do: Zofii Krakowiak z klasy VI ZSP w Grotnikach, Aliny Szafrańskiej uczennicy klasy VI z podstawówki w Dąbrówce Wielkiej oraz Julii Smyk ze Szkoły Podstawowej w Siedlcach (pomimo, że nie jest to uczennica gminnej szkoły, komisja postanowiła także nagrodzić jej starania).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych prac, które prezentujemy na załączonych zdjęciach.