Tegoroczna majówka będzie inna niż wszystkie. Nie zapominamy jednak, że jest to wyjątkowy czas, w którym powinniśmy celebrować nasz patriotyzm, pokazać, że ojczyzna jest dla nas ważna.

Jutro, 2 maja, przypada Święto Flagi. Zachęcamy mieszkańców gminy Zgierz, aby wywiesili przed swoimi domami flagi, pokazali symbol naszej ojczyzny.

W kolejnym dniu przypada 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O to, jak ważny jest to dokument dla narodu, „zapytaliśmy” młodych mieszkańców gminy, ogłaszając konkursy plastyczny i literacki pod hasłem „Znaczenie Konstytucji 3 Maja w życiu młodego człowieka”. Już jutro zamieścimy relację na temat ich rozstrzygnięcia oraz zdjęcia prac konkursowych.

Jak informowaliśmy wcześniej, 3 maja oficjalne obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostały odwołane. Jedynie przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej, delegacja samorządu gminnego, złoży kwiaty i zapali znicze, aby w ten symboliczny sposób uczcić to święto.

W tych dniach bądźmy razem myślami, ale pozostańmy w domach, abyśmy za kilka miesięcy mogli wspólnie świętować kolejne rocznice naszych świąt narodowych.