tel.: +48 42 716-25-15, faks: +48 42 716-45-54|ug@gminazgierz.pl

Zawiadomienie o LII sesji Rady Gminy Zgierz

Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Piotr Lebiedziński zawiadamia

że w dniu 30 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godz. 9:00

odbędzie się LII sesja Rady Gminy Zgierz w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zgierz, ul. Łęczycka 4.

PORZĄDEK OBRAD:

1. Otwarcie obrad LII Sesji Rady Gminy Zgierz.
2. Uwagi do porządku obrad LII Sesji Rady Gminy Zgierz.
3. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
4. Przyjęcie protokołów z obrad Sesji Rady Gminy Zgierz.
5. Informacja Przewodniczącego Rady Gminy Zgierz o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
6. Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy Zgierz w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza z wykonania uchwał Rady Gminy Zgierz.
7. Sprawozdania z prac komisji Rady Gminy Zgierz w okresie międzysesyjnym.
8. Informacje i zapytania sołtysów.

9. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawach:

a) w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Gminy Zgierz na 2018 rok w zakresie zadań własnych – kwota 30 000,-zł.

b) w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Gminy Zgierz na 2018 rok w zakresie zadań własnych – kwota 10 000,-zł.

c) w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Zgierz na lata 2018-2026

d) w sprawie wyrażenia zgody na wprowadzenie należności pieniężnych jednostki samorządu terytorialnego do Rejestru należności Publicznoprawnych oraz określenia rodzaju należności pieniężnych, których dane są przekazywane do rejestru.

e) w sprawie Statutu Gminy Zgierz

f) w sprawie określenia szczegółowych zasad wnoszenia inicjatyw obywatelskich, zasad tworzenia komitetów inicjatyw uchwałodawczych, zasad promocji obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych i formalnych wymogów, jakim muszą odpowiadać składane projekty.

g) w sprawie nadania tytułu „Przyjaciel Gminy Zgierz”.

h) w sprawie nadania tytułu „Przyjaciel Gminy Zgierz”.

i) w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat w drodze bezprzetargowej nieruchomości gruntowej oznaczonej działką numer 556 położonej w obrębie Szczawin.

j) w sprawie zmiany Uchwały Rady Gminy Zgierz nr XLVI/615/18 z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Zgierz na 2018 r.

10. Informacja Przewodniczącego Rady Gminy Zgierz o złożonych interpelacjach i odpowiedziach.
11. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania zgłaszane na poprzednich sesjach.
12. Interpelacje i zapytania radnych oraz odpowiedzi.
13. Sprawy różne.
14. Zamknięcie obrad LII Sesji Rady Gminy Zgierz.

2018-08-24T13:06:32+02:00piątek, 24 sierpnia 2018|