projekt-funduszy

Projekt pn. „Aktywność społeczno-zawodowa gwarancją bezpiecznej przyszłości” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 realizowany jest przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgierzu zgodnie z harmonogramem projektu.

10 uczestniczek projektu, głównie mamy posiadające małoletnie dzieci, poszerzyło swoją wiedzę na temat prawidłowego wychowania swoich pociech w ramach tzw. "Szkoły dla rodziców". Każda kobieta instynktownie wchodzi w rolę matki, niejednokrotnie jest to bardzo trudne, zwłaszcza w młodym wieku, podołać wszystkim obowiązkom jakie trzeba pokonać zostając matką. Projekt ten ma na celu podpowiedzieć jak prawidłowo wychowywać dzieci, jak budować relacje i więzi rodzinne, a zwłaszcza relacje z dzieckiem, jak motywować do rozwoju oraz jak budować poczucie własnej wartości, bezpieczeństwa i godności dziecka.
Inna 5 osobowa grupa uczestników projektu zrealizowała zajęcia terapeutyczne o tematyce dotyczącej różnego rodzaju uzależnień (alkoholu, narkotyków, dopalaczy, komputera, telefonu, zakupów, telewizji) wynikających z postępu cywilizacyjnego współczesnego świata. Uczestnicy zajęć poznali mechanizmy ich powstawania, objawy uzależnienia, metody ich unikania i leczenia.
W dalszym ciągu 10 uczestników projektu kontynuuje realizację kursu prawa jazdy kategorii B, odbywając praktyczną naukę jazdy. Dwie uczestniczki projektu kontynuują zajęcia z logopedą i zajęcia informatyczne finansowane w ramach projektu.
Od miesiąca listopada rozpocznie się Program Aktywizacja i Integracja (PAI), w ramach którego uczestnicy projektu będą realizowali 40 godzin miesięcznie zajęć integracyjnych i 40 godzin miesięcznie prac społecznie użytecznych.
Wszystkie zajęcia odbywają się w Klubie Integracji Społecznej w Dąbrówce.

Małgorzata Bibel