W miesiącu wrześniu 2016 r. rusza kolejna edycja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Obecny Podprogram na rok 2016/2017 rozpoczyna się w miesiącu wrześniu 2016 r. W okresie od 28 września 2016 r. do 30 września 2016 r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Wielkiej (ul. Główna 72), będzie wydawana żywność osobom zakwalifikowanym przez pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgierzu do odbioru żywności w ramach Programu. Z pomocy żywnościowej mogą skorzystać osoby i rodziny, w których występują okoliczności uzasadniające przyznanie pomocy w formie żywności, m.in. ubóstwo, niepełnosprawność, potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności oraz inne określone w ustawie o pomocy społecznej i jednocześnie spełniające kryteria dochodowe nie przekraczające 150% kryterium określonego w ustawie o pomocy społecznej, określone w zawartej informacji. Osoby zainteresowane uzyskaniem skierowania do Programu mogą zgłaszać się do pracowników socjalnych w Punktach Pomocy Społecznej na terenie gminy Zgierz w celu przeprowadzenia wywiadu rodzinnego, podpisania oświadczenia i deklaracji uczestnictwa w Programie.

PLIK DO POBRANIA: program_operacyjny_pomoc_zywnosciowa