W najbliższy czwartek, 30 czerwca, przez teren gminy Zgierz przejadą uczestnicy 27. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Trasa drugiego etapu imprezy z Koluszek do Kutna przebiega przez gminę Zgierz: kolarze pojadą drogą wojewódzką nr 708 od strony Strykowa przez Kębliny, Wolę Branicką i Bądków w kierunku Modlnej. W związku z opisywanym wydarzeniem sportowym na prośbę organizatorów uprzejmie prosimy mieszkańców oraz użytkowników nieruchomości położonych wzdłuż trasy wyścigu kolarskiego o zachowanie ostrożności i usunięcie zagrożeń, jakie mogą stwarzać np. pozostawione bez nadzoru zwierzęta domowe lub poruszające się w obrębie drogi pojazdy wolnobieżne czy maszyny rolnicze.