Od kwietnia br. Gminny Zakład Komunalny obsługuje połączenie autobusowe na linii Zgierz – Rosanów – Dąbrówka. Wcześniej linię obsługiwał prywatny przewoźnik. Władze gminy uruchomiły komunikację gminną od 1 IV,  by zapewnić ciągłość transportu lokalnego. O obawach, dotyczących kursowania autobusu między Zgierzem, Rosanowem i Dąbrówką, mówiło się od dłuższego czasu. – Aby uniknąć sytuacji, że po pasażerów oczekujących na przystanku autobus nie przyjedzie, gminazatroszczyła się odpowiednio wcześniej – mówi wójt Barbara Kaczmarek – Mając na względzie dobro podróżnych, zdołaliśmy bardzo sprawnie zorganizować transport we własnym zakresie.Gminny Zakład Komunalny zakupił nowoczesny pojazd – prezentowanego na zdjęciu mercedesa. – Bus na tej linii sprawdza się lepiej niż klasyczny, duży autobus – wyjaśnia    dyrektor    Gminnego  Zakładu Komunalnego  Mirosław Burzyński, prezentując najnowszy nabytek – Jest zdecydowanie ekonomiczniejszy, dzięki czemu koszty przewozu pasażerów są niższe. Silnik spełniający normy emisji spalin Euro6 emituje również mniej zanieczyszczeń do atmosfery. Zakup ten to pierwszy krok ku modernizacji gminnej floty autobusowej, która z czasem  stanie się koniecznością. Komfort podróży klimatyzowanym busem w charakterystycznym, żywym zielonym kolorze, chwalą również pasażerowie. – Jak wiadomo, rentowność każdej linii zależy od liczby pasażerów, korzystających z połączenia – Mamy nadzieję, że mieszkańcy naszej gminy chętnie wybiorą komunikację publiczną – przekonuje Marek Telenda, przewodniczący Rady Gminy Zgierz – To rozwiązanie przyjazne i dla środowiska, i dla kieszeni. Częstotliwość kursów zapewnia wygodny transport do szkoły czy do pracy.

Rozklad jazdy

pobrane