Po zimowej przerwie ruszyły inwestycje budowlane, realizowane przez gminę Zgierz. Trwa przebudowa ulic Sadowej / Łanowej w obrębie Lućmierza / Rosanowa

pobrane (1)

pobrane (2)

Rozpoczęła się długo oczekiwana budowa drogi gminnej w Lorenkach. Wyłoniona w przetargu firma wykonuje kompleksowe prace, których uwieńczeniem będzie asfaltowa nawierzchnia, wyczekiwana od…kilkudziesięciu lat! Na fot.: podbudowa z kruszywa, na której położone zostaną warstwy bitumiczne

pobrane (5)

pobrane (3)

pobrane (4)

Tymczasem w Kwilnie prace na kolejnym odcinku drogi gminnej niedawno zostały zakończone. Budowa drogi gruntownie przeobraziła wygląd miejscowości, położonej  w północnej części gminy (na styku granic gminy Zgierz z gminami Piątek i Głowno). Bezpośrednie sąsiedztwo dużego kompleksu leśnego oraz atuty przyrodniczo- krajobrazowe tego miejsca skusiły niemałą liczbę zgierzan i łodzian – od lat 90. rozwija się „osiedle” działek rekreacyjnych, położone w północnej części sołectwa, na obszarze dawnego Zdzisławowa.

pobrane (6)

pobrane (8)