W niedzielne popołudnie Gminne Centrum Kultury w Dzierżąznej wspólnie z Wioletą Głowacką Wójt Gminy Zgierz zaprosili mieszkańców na wielkanocne zabawy. Z przygotowanej oferty zabaw i konkursów mogli skorzystać zarówno dorośli jak i dzieci, mi. in. z biegu z jajem, poszukiwania ukrytych w parku jajeczek, a także przygotowanej drużynowa gry terenowej z mapą i przeszkodami.
5 rodzin wzięło udział w konkursie na malowanie wielkiej mega pisanki na czas. Wygrała rodzina Państwa Orlikowskich , II miejsce zajęła rodzina Państwa Czekalskich , a III miejsce Państwo Pawlak. I chociaż miała to być zabawa, to jednak widać było zaciętą rywalizację !
Koła Gospodyń Wiejskich brały udział w konkursie na najpyszniejsze ciasto wielkanocne. I miejsce zajęło KGW Wypychów , II KGW Kębliny, III miejsce przypadło KGW Łagiewniki Nowe. Z kolei wyróżnienie przyznane zostało KGW Rosanów, pod przewodnictwem Pani Marii Gwarczyk
Przybyli goście częstowani byli pysznym żurkiem