✒️Uczniowie gminnych szkół wzięli udział w Literackim Konkursie Profilaktycznym „Słowik 2020”. W tym roku kilkunastu uczniów z klas od II do VIII przygotowało aż 20 utworów. Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia, a zadaniem uczestników przygotowanie na ten temat krótkiego utworu literackiego. Żyjemy w czasach pandemii, więc w tym roku tematem prac konkursowych był także COVID 19. Laureatami konkursu zostali (w porządku alfabetycznym):
✒️Weronika Budlarek z wierszem pt. „Koronaszał” – Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Dąbrówce Wielkiej, kl. VII;
✒️Alan Wasiak z wierszem pt. „Oda do palacza” – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Słowiku, klasa VI;
✒️Weronika Patora z wierszem pt. „Fraszka o koronawirusie” Szkoła Podstawowa im. Stefana Batorego w Szczawinie, klasa VI.
✒️Pozostali uczestnicy to: Amelia Kaczmarek, Jan Hofamn, Joanna Sarna, Kamil Sęk, Martyna Widawska, Weronika Pabijańczyk i Zuzanna Juszczak z SP w Słowiku, Alina Szafrańska z SP w Dąbrówce Wielkiej, Patryk Oleszczak z SP w Grotnikach oraz Wiktoria Janiszewska i Konrad Góral z SP w Giecznie.
✒️Dzięki wsparciu finansowemu gminy Zgierz, każdy z uczestników otrzymał nagrodę. Wszystkie wiersze zostały opublikowane na internetowej organizatora – Szkoły Podstawowej w Słowiku.
✒️Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a poniżej zamieszczamy utwory, których autorzy zajęli pierwsze miejsca.

(info: SP w Słowiku)