Wójt gminy Zgierz informuje, że w związku z przystąpieniem do opracowania „Aktualizacji programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla gminy Zgierz na lata 2016-2032” od dnia 12 do 30 września 2016 r. na terenie gminy Zgierz przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest (eternitu).

Inwentaryzację wyrobów zawierających azbest przeprowadzi firma EkoDialog. Osoby wykonujące pracę w terenie posiadać będą imienne upoważnienia wójta gminy Zgierz.

Mieszkańców gminy Zgierz, użytkowników wyrobów zawierających azbest prosimy o udzielenie pomocy i niezbędnych informacji wykonawcom w/w inwentaryzacji. Osoby dokonujące spisu z natury wyrobów zawierających azbest udzielą informacji w zakresie szkodliwości azbestu i obowiązków prawnych związanych z wykorzystywaniem tych wyrobów.

Przeprowadzona inwentaryzacja umożliwi w przyszłości gminie pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest dla zainteresowanych osób. Osoby, które nie będą ujęte w spisie, mogą zostać pozbawione szansy na uzyskanie ww. dofinansowania.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy Zgierz, tel. (42) 716-25-15 wew. 101.