Już od kilku lat, co roku w Rosanowie odbywa się Turniej Piłkarski im. Leszka Jezierskiego dla dzieci ze szkół podstawowych z gminy Zgierz i gmin ościennych, organizowany m.in. przy współudziale Stowarzyszenia Byłych Działaczy, Zawodników i Sympatyków KS Boruta. W tym roku Prezes Stowarzyszenia Byłych Działaczy, Zawodników i Sympatyków KS Boruta – Jarosław Pietrzak zwrócił się do Wójta Gminy Zgierz z wnioskiem o zorganizowanie turnieju przez Gminę. Zgodnie z jego prośbą, taki turniej odbył się pod patronatem Wójta Gminy Zgierz w dniu 9 czerwca 2016 r., na terenie kompleksu sportowego w Rosanowie. W rozgrywkach brały udział szkoły z terenu gminy Zgierz i z sąsiednich gmin, a zwycięzcom zostały wręczone nagrody w postaci medali, pucharów i dyplomów.

W związku z pojawiającymi się sprzecznymi informacjami o planowanym w dniu 17 września br. „pseudo turnieju”, którego inicjatorem jest Honorowy Prezes Stowarzyszenia Byłych Działaczy, Zawodników i Sympatyków KS Boruta – Piotr Patora, należy podkreślić, że zgoda na udostępnienie obiektu sportowego w Rosanowie w tym dniu nie została udzielona, ze względu na odbywające się 17 września br. rozgrywki ligowe.

O powyższym fakcie pan Piotr Patora został poinformowany przez dyrekcję Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji pismem z dnia 16 sierpnia br.

Dziwi bardzo postawa Honorowego Prezesa, jak również drugiego organizatora – Panią Prezes Stowarzyszenia Społeczna Inicjatywa Rosanów, którzy nadal wprowadzają w błąd sponsorów i patronów, informując o terminie i miejscu swojego przedsięwzięcia. W wyniku zaistniałej sytuacji z patronatu wycofała się Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Czemu ma służyć idea ponownego organizowania konkurencyjnego wydarzenia o podobnej nazwie? Czy na tym ma polegać współpraca i integracja mieszkańców Rosanowa i Gminy Zgierz, którą szerzy tak głośno SIR? Co mają myśleć dzieci, którym wręczono puchary, medale i dyplomy na już zorganizowanym turnieju w czerwcu? Te pytania pozostawiamy bez komentarza.

Poniżej zdjęcia z czerwcowego turnieju.