W dniu 23 kwietnia br. odbył się powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W imprezie pod patronatem m.in. Wójt Gminy Zgierz wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół z terenu Powiatu Zgierskiego.
Organizatorami turnieju byli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.
Podczas Turnieju sprawdzana była wiedza zarówno teoretyczna jak i praktyczna z zakresu przepisów ruchu drogowego, a także przygotowano specjalny tor z przeszkodami.
Po kilku godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców.
Szkoły z terenu Gminy Zgierz zaprezentowały się znakomicie
W kategorii roczników 2012-2014
III Miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Króla Stefana Batorego w Szczawinie w składzie:
Oliwia Szczęsna, Jan Sobański, Maciej Tomczyk.
II Miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Dąbrówce Wielkiej w składzie:
Łucja Byczkowska, Łucja Szpakowska, Zuzanna Andrzejczak
W kategorii roczników starszych 2009-2011 najlepsza okazałą się Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Dąbrówce Wielkiej  w składzie: Patrycja Różycka, Maria Szpakowska, Aleksy Frątczak.
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wielkiej będzie reprezentowała Powiat Zgierski podczas Wojewódzkiego etapu Turnieju.