Dnia 09.04.2024 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Wielkiej odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Do rywalizacji przystąpiło 7 uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Zgierz. Komisja w składzie: Komendant Gminny OSP RP – dh Stanisław Stańczyk, Dowódca JRG PSP w Zgierzu bryg. Bartłomiej Tomczuk oraz Z-ca Dowódcy  JRG PSP w Zgierzu mł. kpt. Krzysztof Błaszczyk w wyniku odpowiedzi pisemnych oraz ustnych wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Jan Ciechanowski ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkiej członek Drużyny Młodzieżowej  działającej przy OSP Dąbrówka Wielka

II miejsce – Antoni Kacprzak ze Szkoły Podstawowej w Szczawinie

III miejsce – Marysia Makowczyńska ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkiej członek Drużyny Młodzieżowej  działającej przy OSP Dąbrówka Wielka.

Za udział w organizacji turnieju serdeczne podziękowania dla Komendy Powiatowej PSP w Zgierzu oraz za niespodziankę w postaci pokazu nowych pojazdów pożarniczych.

Urzędowi Gminy Zgierz dziękujemy za ufundowanie nagród rzeczowych.

Komendant Gminny dh Stanisław Stańczyk ufundował dla wszystkich uczestników eliminacji wyjazd do Muzeum Pożarnictwa w Wolborzu.
B.S

Foto: Organizatorzy eliminacji