Dzisiejszego poranka odwiedzili nas przemili goście ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Zgierzu w ramach tegorocznych obchodów Światowych Dni Świadomości Autyzmu. Podczas akcji “Niebanalny umysł ukryty
w zmysłach” uczniowie wrazz opiekunami zapozowali do wspólnego zdjęcia z Wójt Wioletą Głowacką, Sekretarz Anną Sasin oraz pracownikami Referatu Oświaty.
– To bardzo ważna, symboliczna akcja związana z informowaniem o autyzmie. Takie zadanie ma Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, w którego obchody włączyliśmy się dzisiaj w geście solidarności z osobami w spektrum autyzmu. Dzięki rozwojowi neuronauki mamy coraz większą świadomość tego, że się różnimy i mamy różne potrzeby. Najważniejsze jest podejście z empatią i zrozumieniem dla potrzeb osób w spektrum autyzmu i wspieranie ich w wykorzystywaniu własnego, często wyjątkowego, potencjału i zdolności z korzyścią dla ogółu społeczeństwa– podkreśliła Wójt Wioleta Głowacka.