W ostatni weekend wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Zgierz uczestniczyły w szkoleniu przeprowadzonym przez PSP w Zgierzu
Druhowie przede wszystkim ćwiczyli się w pracy zespołowej. Strażacy podzieleni na grupy uzupełniali się w działaniach. Jedna grupa transportowała wodę druga „gasiła” las. Z dumą obserwowałam działania i podejmowaną współpracę. Nasi strażacy są najlepsi, wyszkoleni i odpowiednio doposażeni! Dziękuję PSP w Zgierzu za zorganizowanie szkolenia – podkreśla Wójt Wioleta Głowacka.
Wspólna akcja była okazja do sprawdzenia sprawności sprzętu, wiedzy i gotowości bojowej w akcji gaśniczej. Druhowie podkreślali, że takie szkolenia są bardzo potrzebne. W sobotnich ćwiczeniach wzięło udział 80 Druhów, a zostały one przeprowadzone w lesie szczawińskim.
Foto OSP Szczawin