Rozwijaj się z Gminą Zgierz
Gmina Zgierz złożyła wniosek o dofinansowanie projektu dotyczącego realizacji zajęć dodatkowych dla uczniów. Przed napisaniem projektu zapytaliśmy nauczycieli o potrzeby ich uczniów. Szkoły przeprowadziły diagnozy potrzeb edukacyjnych. Złożony przez nas wniosek powstał na podstawie dość dokładnie przedstawionego przez szkoły zapotrzebowanie. Dotyczą one przede wszystkim eliminowania istniejących barier edukacyjnych, rozwijania pasji i uzdolnień uczniów. Projekt pozwala poszerzyć ofertę edukacyjną dla naszych dzieci, odpowiednio dostosowaną do ich potrzeb – podkreśla Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz.
Projekt ubiega się o dofinansowanie w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.
Ogólna wartość projektu to 594.640,05 zł, w tym dofinansowanie w kwocie 529.229,64 zł (89%).
Planowany okres realizacji zajęć w szkołach, to rok szkolny 2024/2025 i 2025/2026.
Foto: Canva