🌺Dużo dobrego humoru, wspólnej zabawy i niespodzianek towarzyszyło spotkaniu Kobiet z Gminy Zgierz w ostatnią niedzielę w szkole w Szczawinie.
🌺Wójt Wioleta Głowacka zaprosiła Panie na koncert Izabeli Trojanowskiej i Szczawinianek.
🌺Wiele Pań wzięło udział w II edycji konkursu na najpiękniejsze nakrycie głowy. Na zakończenie na uczestniczki czekał poczęstunek niespodzianka, pod hasłem „babeczka dla babeczki”. Panie dobrze się bawiły, robiąc pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. W spotkaniu wzięło udział ponad 300 Kobiet z terenu gminy Zgierz.
🌺Zaproszonych gości powitała Wójt Wioleta Głowacka, życząc przyjemnych wrażeń i wspólnego celebrowania Święta Kobiet.
Róż z życzeniami roznosili między innymi Radni Rady Gminy Zgierz.
Widownia gorąco oklaskiwała koncert, w którym wystąpiły Szczawinianki. Gościem wyjątkowym na scenie Gminnego Dnia Kobiet była Izabela Trojanowska.
🌺Laureatkami konkursu na najpiękniejsze nakrycie głowy zostały:
I miejsce – Elżbieta Rogalska z Lorenek
II miejsce – Jadwiga Górnik z Kotowic
III miejsce – Romana Zając z Białej
Wyróżnienie – Wiesława Jekiel z Ustronia
Nagroda za najbardziej wiosenne nakrycie głowy – Katarzyna Kosielska ze Szczawina.
🌺Uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się rękodziełu i pracom artystycznym twórczyń z terenu gminy Zgierz. Artystki opowiadały o technikach pracy i zachęcały inne Panie do podejmowania twórczych wyzwań. Swoje prace prezentowały: Jolanta Adamczyk ze Skotnik, Anna Głowacka z Białej, Wiesława Rogalewicz z Kęblin, Maria Gwarczyk z Rosanowa, Anna Jędrzejczak z Wołynia, Bożena Justyna z Jedlicza A, Anna Orczykowska z Grotnik, Teresa Sujecka z Białej, Teresa Włodarek ze Zgierza.
🌺Wszystkim Paniom życzymy wszystkiego najlepszego i dziękujemy, że byłyście i bawiłyście się razem z nami!
🙂W organizacji wydarzenia wsparli nas:
Szkoła Podstawowa im. Króla Stefana Batorego w Szczawinie, Przedsiębiorstwo handlowe TABAX – Gieczno: http://www.tabax.pl/index.htm które ufundowało nagrodę specjalną w konkursie na najładniejsze nakrycie głowy. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych ze Szczawina, Rogóźna, Dąbrówki Wielkiej, Białej i Rogóźna.
Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie