Gmina Zgierz jako jedna z 12 w Województwie Łódzkim otrzymała dofinansowanie w konkursie: „Infrastruktura rowerowa na plus 2024” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Projekt „Rowerowa Gmina Zgierz” zakłada zainstalowanie infrastruktury rowerowej w 4 miejscowościach Gminy Zgierz: Szczawin, Biała, Dzierżązna, Grotniki, położonych na Szlaku Rowerowym w Centrum Polski. Dobór miejsc nie jest przypadkowy, są to miejscowości atrakcyjne turystycznie często odwiedzane przez cyklistów niemniej jednak brak jest miejsc odpoczynku dla powyższych. W ramach infrastruktury rowerowej zaplanowano montaż samoobsługowych stacji naprawy rowerów, ławek do odpoczynku oraz wiat rowerowych.

Przez Gminę Zgierz przebiega atrakcyjny turystyczne Szlak Rowerowy ,,w Centrum Polski”, który jest bardzo popularny wśród rowerzystów. Niemniej jednak Gmina Zgierz nie posiada na wyznaczonym szlaku miejsc umożliwiającym rowerzystom naprawy czy drobnej konserwacji swoich rowerów.

Dofinansowanie projektu  to kwota 80 000,00 zł

Wkład własny Gminy Zgierz 20 000,00 zł