W sobotnie popołudnie mieszkańcy sołectwa Biała i okolic tłumnie przybyli na plac w Białej, by wspólnie ubrać wiejską choinkę.

– Cieszę się, że tak wielu z Was przybyło na plac w Białej, aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Taka świąteczna inicjatywa jest okazją nie tylko do wspólnego działania, ale również sprzyja wzajemnej integracji. Dzięki waszej energii i zaangażowaniu, nasza choinka nabrała wyjątkowego blasku i świątecznego klimatu! Dziękuję każdemu, kto wziął udział w tej niezwykłej inicjatywie. To właśnie dzięki Wam nasza wieś to nie tylko przepiękne miejsce, ale także społeczność, która potrafi razem cieszyć się pięknem Świąt Bożego Narodzenia – powiedziała Wójt Gminy Zgierz Wioleta Głowacka.

W klimacie świątecznych melodii choinkę przyozdabiali zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy wydarzenia. Swoje ozdoby zawiesili również Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Dariusz Sędzicki, Radny Rady Gminy Jacek Stańczyk oraz Sołtys Sołectwa Gieczno Arkadiusz Budner. Dzięki pomocy strażaków z OSP Biała oraz Sołtysowi Sołectwa Biała na szczycie świątecznego drzewka pojawiła się piękna gwiazda, a cała choinka błyszczy ciepłym światłem lampek.

Gorąca czekolada przygotowana przez Panie z KGW Biała rozgrzała wszystkich oczekujących na specjalnego gościa. Dźwięk dzwonka zwiastował przybycie św. Mikołaja, który zachwycony tak pięknie przystrojoną choinką obdarował upominkami wszystkich, którzy pracowali przy dekorowaniu drzewka. Nie zabrakło również śpiewania kolęd, świątecznych wierszyków oraz wspólnych fotografii, które na zawsze pozostaną pamiątką tego wspaniałego dnia.

Wspólne ubieranie choinki wiejskiej okazało się nie tylko przepięknym wydarzeniem, ale także wspaniałą zabawą integrującą lokalną społeczność. W tym wyjątkowym dniu cała wieś zatopiła się w magii nadchodzących Świąt.