W piątkowe popołudnie sala gimnastyczna, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Słowiku wypełniła się gośćmi. Na zaproszenie Wójt Gminy Wiolety Głowackiej odpowiedzieli Seniorzy ze Słowika, Rosanowa, Adolfowa, Kaniej Góry, Emilii, Lućmierza i innych okolicznych miejscowości.
🍁– Seniorzy coraz częściej i z przyjemnością korzystają z zaproszeń do wspólnych rozmów i zabawy. Bardzo się cieszę, że możemy wszystkich Państwa gościć podczas tych spotkań na terenie gminy. To dla mnie zawsze okazja, żeby lepiej się poznać – podkreśliła Wioleta Głowacka Wójt Gminy.
🍁Spotkaniu towarzyszyły występy dzieci ze szkoły z ciekawym programem artystycznym, pełnym humoru przygotowanym specjalnie na tę okazję. Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu uwrażliwiała na niebezpieczeństwa i oszustwa, z jakimi mogą zetknąć się na co dzień seniorzy. – Przede wszystkim proszę pamiętać o zamykaniu drzwi domów, nawet jeśli Państwo jesteście w pobliżu na działce lub w domu. Może się zdarzyć, że nie usłyszycie, że ktoś niepożądany kręci się w obejściu – podkreślał obecny na spotkaniu Policjant.
🍁Chętni Seniorzy wzięli udział w losowaniu upominków . Na zakończenie, w programie wystąpił Zespół Jednorożce działający przy Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej, z klasycznymi przebojami. Muzycy z Zespołu zaproponowanym repertuarem i swoją energią poderwali Seniorów do tańca.
🍁Można również było zmierzyć poziom cukru i ciśnienia dzięki obecności Przychodni Qmedica ze Słowika.
🍁Wszyscy chętnie częstowali się pysznymi wypiekami przygotowanymi przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Rosanowa, Ciosen i Kaniej Góry
🍁Wśród gości obecni byli m. in. : Marzena Nemec Radna Gminy Zgierz, Anna Tomczak Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji z/s w Dzierżąznej, Sołtys Słowika Małgorzata Grabiszewska-Hofman, Sołtys Kaniej Góry Grzegorz Nyczaj.
W tym roku jesienne spotkania z Seniorami odbyły się w Grotnikach, Giecznie, Szczawinie i Słowiku.
Dziękujemy za obecność, pomoc w przygotowaniu wydarzenia i wspólną zabawę !