We wtorek Seniorzy z Grotnik na zaproszenie Wiolety Głowackiej Wójt Gminy Zgierz i Beaty Lipiec Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grotnikach spotkali się, by wspólnie spędzić czas. Seniorzy z przyjemnością oglądali występy artystyczne uczniów szkoły wśród, których mogli podziwiać własne wnuki. Wśród zaproszonych gości byli również radni gminy Wojciech Kaźmierczak oraz Grzegorz Kieliba.
Wszyscy wspólnie delektowali się ciastami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich Grotniki – Ustronie, Jedlicze A i B, a także przez Panie z rady rodziców. W trakcie trwania spotkania Seniorzy mogli skorzystać z punktu pomiaru ciśnienia oraz cukru we krwi dzięki przychodni Fammed, a także wyrobić Kartę Seniora Gminy Zgierz. Podczas uroczystości na Seniorów czekały niespodzianki ufundowane przez Gminę Zgierz oraz stoiska promocyjne lokalnych artystów i twórców.
Ze specjalną dedykacją dla uczestników spotkania poezję czytał Prezes Stowarzyszenia Proekologicznego Grotniki-Jedlicze-Ustronie ,,Pinia” – Pan Janusz Kowiranda.
Dużą uwagę zgromadzonych przykuła prelekcja przedstawicielki Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu na temat zagrożeń czyhających na Seniorów.
Wójt Wioleta Głowacka skierowała wiele ciepłych słów do zebranych i podkreśliła jak nieocenioną rolę pełnią w naszym życiu, wspierając własne dzieci, często zajmując się wnukami, również realizując własne pasje i służąc, w razie potrzeby, własnym doświadczeniem i radą. Wójt życzyła Seniorom wiele radości, zdrowia i pogody ducha.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony dzień pełen pozytywnych emocji.