Udało się !!! 6.900 000,00 zł to kwota, którą gmina Zgierz otrzymała z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na budowę gminnego przedszkola w miejscowości Dąbrówka Strumiany. Promesę przekazał Marek Matuszewski – Poseł na Sejm RP. To dobra wiadomość dla przyszłych przedszkolaków i ich rodziców !
-Ogromnie się cieszę, że udało nam się pozyskać to dofinansowanie, to jedna z priorytetowych dla mnie inwestycji. W gminie przybywa mieszkańców, wśród nich dzieci, wzrastają zatem ich potrzeby edukacyjne, które trzeba zaspokoić. Starając się o tę inwestycję przyświecała mi również myśl o dzieciach uczących się w szkole w Dąbrówce Wielkiej, które obecnie mają lekcje na dwie zmiany, co nie jest ani efektywne dla uczniów, ani komfortowe dla rodziców. Gdy powstanie gminne przedszkole uzyskamy wolne miejsca dla uczniów w szkole, przenosząc najmłodszych do nowo powstałych oddziałów przedszkolnych- powiedziała Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz.
Projekt budowy gminnego przedszkola zakłada m .in. 4 sale na pobyt dzieci, salę do leżakowania, sale do zajęć ruchowych, szatnie, tzw. węzeł żywieniowy oraz część administracyjną. W projekcie przewidziano również zagospodarowanie terenu – w tym ciągi pieszo-jezdne, parking oraz plac zabaw.
Wartość całkowita: 13 690 725,00 zł
Dofinansowanie: 6 900 000,00 zł