W minioną sobotę w Ciosnach odbył się pełen atrakcji piknik. Impreza zorganizowana z inicjatywy sołtysa Bernarda Palmowskiego, dzięki finansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach projektu „Od zawsze razem w Ciosnach” oraz przy ogromnym zaangażowaniu Rady Sołeckiej i mieszkańców, a także gminy Zgierz udała się wyśmienicie, pomimo kapryśnej aury.
Na boisku rozegrano pełne emocji mecze piłki nożnej, Panie mogły wziąć udział w niecodziennym konkursie zorganizowanym specjalnie dla nich – rzut patelnią sołtysa , dzieci natomiast chętnie korzystały z dmuchanej zjeżdżalni oraz malarskich zdolności Pani Edyty z gminnej biblioteki Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej.
Podczas pikniku Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz życzyła wszystkim wspaniałej zabawy oraz mile spędzonego czasu w rodzinnej atmosferze. W wydarzeniu brali udział również: Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniew Linkowski oraz proboszcz parafii w Białej ks. Mariusz Lampa.
Specjalnie dla wszystkich uczestników pojawili się także druhowie z OSP Dzierżązna, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą pożarniczą oraz Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu, dzięki której można było m.in. sprawdzić swoją koordynację z nałożonymi alkogoglami. Przez całą imprezę uczestnicy mogli zasmakować pysznych ciast oraz dań z grilla, a dzięki Bankowi Spółdzielczemu w Zgierzu spróbować wyśmienitego tortu – uroczyście pokrojonego przez samego Sołtysa. Gmina Zgierz przygotowała gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.
Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i wspaniale spędzony czas!