104 lata temu dokładnie 24 lipca 1919 r., Ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej powołana została Policja Państwowa.

W tym roku Policjanci z powiatów: łowickiego, kutnowskiego, skierniewickiego, łęczyckiego i zgierskiego, uczestniczyli w uroczystościach przygotowanych na placu Jana Pawła II w Zgierzu przez Komendę Powiatową Policji w Zgierzu. Na uroczystości przybył Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin. Była to okazja do wręczenia odznaczeń dla zasłużonych Policjantów. W uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści oraz przedstawiciele instytucji i samorządów współpracujących z Policją.

Święto jest co roku okazją do przekazania funkcjonariuszom szczególnych życzeń i gratulacji.

Wykonujecie Państwo jedną z najtrudniejszych społecznie służb. Pracujecie pod ogromną presją czasu i podejmowanych decyzji, od których często zależy ludzkie życie, zdrowie i mienie. Doceniamy determinację, poświęcenie i odwagę, z jaką codziennie angażujecie się w Waszą pracę. Wszystkim Policjantkom, Policjantom i Pracownikom Policji, serdecznie dziękujemy za dobrą służbę. Niech poświęcenie, z jakim ją pełnicie, zapewni Wam szacunek tych, których bezpieczeństwo jest w Waszych rękach, i niech to będzie motywacją do dalszych działań – podkreśliła Wioleta Głowacka Wójt Gminy.