Zbliżający się Dzień Kobiet był okazją do wspólnego radosnego świętowania. Na zaproszenie Wiolety Głowackiej Wójt Gminy do sali gimnastycznej w szkole w Szczawinie przybyło wczoraj ok. 200 Pań, aby wspólnie celebrować swoje święto.
– Ten dzień został przygotowany z myślą o wszystkich kobietach w naszej gminie, aby zrobić dla nich coś przyjemnego. Dziękuję za tak liczną obecność, mam nadzieję, że wszystkie Panie miło spędziły to niedzielne popołudnie – powiedziała Wioleta Głowacka Wójt Gminy.
Spotkanie rozpoczęło się od złożenia życzeń przez Wójt Gminy i wręczenia kwiatów, o co zadbali z kolei obecni Panowie m. in. radni Rady Gminy Zgierz, poseł na Sejm RP Marek Matuszewski, Zbigniew Linkowski Wiceprzewodniczący Sejmiku Woj. Łódzkiego oraz Bartosz Zdrojewski z Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.
Następnie wysłuchaliśmy koncertu „Bo światem rządzą kobiety” w wykonaniu znakomitego Jacka Malanowskiego. Na scenie zobaczyliśmy też Panią Gabrielę Skopiak, którą scena kocha z wzajemnością, a towarzyszył jej niepowtarzalny Pan Andrzej Gawroński. Na koniec wystąpiły obdarzone cudownym głosem i talentem siostry Agnieszka i Justyna Palmowskie, z Panem Grzegorzem Niszczakiem.
Po koncertach nadszedł czas na słodki poczęstunek, który przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich – za co serdecznie dziękujemy – było naprawdę smacznie, aż strach było potem mierzyć poziom cukru.
Na przybyłe Panie czekało wiele dodatkowych atrakcji:
– wystawa „Nasze kobiety w obiektywie”, pokazująca życie kobiet w gminie Zgierz na przestrzeni lat,
– zabawa „Zrób sobie niespodziankę”, w której do wygrania było wiele ufundowanych voucherów,
– stoiska promocyjne lokalnych firm,
– warsztaty robienia naturalnych mydełek, z Panią Magdaleną Michalak, znaną prezenterką,
– kącik fotograficzny, z możliwością szybkiego wywołania i otrzymania pamiątkowego zdjęcia.
Ogromnie i pozytywnie zaskoczyła nas liczba kobiet, która wzięła udział w konkursie na oryginalne nakrycie głowy. Do konkursu zgłosiło się 40 Pań. Komisja Konkursowa miała naprawdę ciężkie zadanie.
I miejsce zajęła Pani Paulina Kosmalska
II miejsce zajęła Pani Teresa Szczepaniak
III miejsce zajęła Pani Elżbieta Rogalska
Wyróżnienie otrzymała Pani Anna Głowacka.
Wszystkim Paniom składamy serdecznie podziękowania. Dziękujemy, że byłyście i bawiłyście się razem z nami!
Vouchery ufundowali:
Przedsiębiorstwo handlowe TABAX – Gieczno: http://www.tabax.pl/index.htm