Szanowni Państwo, kiedy trafia do nas prośba Rodziców o pomoc dla ich Dziecka, oczywiste jest, że mogą na nią liczyć. Korzystając z mediów społecznościowych, zwracam się do Państwa z apelem o wsparcie jednego z naszych najmłodszych mieszkańców w jego walce z chorobą. Dla nas to mogą być niewielkie gesty, dla Franka bardzo ważne wsparcie, które pomoże mu pokonywać przeciwności.
Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz

W wieku niespełna 5 lat, w styczniu 2015 roku, Franek zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Klasę w przedszkolu, zabawy z kolegami i koleżankami, zamienił na salę szpitalną. Szpital stał się na wiele miesięcy, dla niego i będącej z nim mamy, drugim domem. Po półrocznym leczeniu i po wielu cyklach chemioterapii, Franek miał przeszczep szpiku. Długie leczenie choroby nowotworowej, choć zakończone pozytywnie pozostawiło po sobie wiele negatywnych skutków, nawet nieodwracalnych.
Oprócz słabego napięcia mięśniowego ciała, przykurczu mięśni goleniowych, problemów ze skórą, wątrobą są problemy neurologiczne i okulistyczne. To one obecnie sprawiają najwięcej problemów. Leki, które Franek przyjmował, spowodowały zespół suchego oka, a w konsekwencji stopniową utratę wzroku. Mimo iż Franciszek normalnie uczęszcza do szkoły, to do chwili obecnej poradnie lekarskie, sale szpitalne oraz przyjmowanie leków są dla niego codziennością, do której w ciągu ośmiu lat od zdiagnozowania choroby zdążył się już przyzwyczaić.