W gminie Zgierz trwa preferencyjna sprzedaż węgla według rządowej ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych na okres od 1 stycznia
do 30 kwietnia 2023 roku.

Kolejność i dostępność poszczególnych sortymentów węgla jest uzależniona od daty złożenia wniosku oraz od otrzymanego z punktu sprzedaży PGG S.A. danego sortymentu węgla.

Wnioski o zakup węgla należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Zgierz do dnia 10 marca 2023 roku.

Przypominamy, że każde gospodarstwo domowe, uprawnione do otrzymania dodatku węglowego, w sezonie grzewczym 2022/2023 może zakupić łącznie 3 TONY węgla
po preferencyjnej cenie 2.000,00 zł za 1 tonę. W przypadku, gdy do dnia 31 grudnia 2022 r.
nie dokonano zakupu paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego albo dokonano takiego zakupu w ilości mniejszej niż 3 tony, istnieje możliwość jego zakupu w 2023 r. (pula przechodzi na 2023 rok). W tym celu należy złożyć NOWY wniosek. Wnioski są rozpatrywane według kolejności ich wpływu. Wszystkie informacje dotyczące dystrybucji węgla są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej gminy Zgierz. W przypadku pozytywnej weryfikacji Państwa wniosku pracownik Urzędu Gminy zadzwoni na numer telefonu podany we wniosku i poinformuje o szczegółach wpłaty i dalszych krokach.

Wzór wniosku do pobrania: wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego