Informujemy, że Gmina Zgierz zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236) rozpoczęła nabór wniosków o wskazany w ustawie zakup paliwa stałego dla Mieszkańców Gminy Zgierz.

W związku z organizacją całego procesu dostaw prosimy o składanie wniosków do dnia 2 grudnia (piątek) 2022 r.

Wnioski mogą składać Mieszkańcy Gminy Zgierz, którzy spełniają kryteria uprawniające do otrzymania dodatku węglowego, czyli posiadają wpis w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i jako główne źródło ciepła wskazali źródło węglowe.

Informujemy, że na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy jeszcze informacji od podmiotu wprowadzającego węgiel do sprzedaży, o terminie dostawy węgla i dostępnym sortymencie. Gmina poinformuje Mieszkańców po uzyskaniu szczegółowych informacji.

Kto i kiedy może złożyć wniosek?

1. Wniosek może złożyć osoba fizyczna zamieszkująca w gospodarstwie domowym na rzecz którego dokonywany jest zakup węgla,
  2. Osoba jest uprawniona do otrzymania dodatku węglowego,
  3. Osoba nie dokonywała dotychczas zakupu węgla na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż 2000 zł, w ilości 1,5 tony w terminie do końca grudnia 2022 r.
  4. Wniosek dotyczy zakupu preferencyjnego w okresie do dnia 31 grudnia 2022 r.

Wniosek można złożyć:

• osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Zgierz, ul. Łęczycka 4 (od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu)
  • przesłać poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą EPUAP (wówczas należy opatrzyć go kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić z wykorzystaniem profilu zaufanego)

UWAGA: Wysłanie mailem skanu lub zdjęcia podpisanego odręcznie wniosku jest niewłaściwe. W takim przypadku Wnioskodawca zostanie wezwany do złożenia odpowiedniego rodzaju podpisu elektronicznego lub do podpisania wniosku własnoręcznie w Urzędzie Gminy Zgierz. W takim przypadku procedura rozpatrzenia wniosku ulegnie wydłużeniu.

Przypominamy, że Gmina Zgierz będzie jedynie pośrednikiem w dystrybucji węgla i nie ponosi odpowiedzialności za deklarowaną jakość dostarczonego węgla.

Do pobrania: