11 listopada Jednostka OSP Wypychów odebrała symboliczne kluczyki do wozu bojowego z rąk Wójt Wiolety Głowackiej i Przewodniczącego Rady Dariusza Sędzickiego. Samochód został zakupiony ze środków z budżetu Gminy Zgierz.
Na początku wojny na Ukrainie, kiedy trzeba było szybko podjąć decyzję, Druhowie z jednostki OSP Wypychów nie zawahali się ani przez chwilę. Byli pierwszą jednostka OSP w województwie łódzkim, która dostarczyła strażacki wóz bojowy, który stał się wsparciem dla walczących strażaków z Ukrainy. Jestem dumna z takiej postawy naszych Druhów. Chcę podkreślić, że Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o przekazaniu środków na zakup nowego wozu bojowego, który teraz zastąpi jednostkę przekazaną na Ukrainę – podkreśliła podczas uroczystości Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz.
Uroczystość stała się okazją do wręczenia odznaki honorowej „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej Województwa Łódzkiego” Druhowi Stanisławowi Szcześniakowi, długoletniemu Prezesowi OSP Wypychów.