Po wrześniowej rozbiegówce w październiku wydarzenie goni wydarzenie. Wyjazdy na wycieczki, do teatru, lekcje w terenie, udział w konkursach, projektach edukacyjnych i wolontariacie, akcjach społecznych i wielu wielu innych …
Jeśli chcecie wiedzieć co wyczyniają Wasze dzieci w czasie zajęć, odwiedzajcie media społecznościowe szkół. Poniżej TYLKO niektóre wydarzenia.
Projekt Euroweek – Szkoła Liderów
W projekcie bierze udział 58 uczniów ze szkół w Słowiku, Dąbrówce i Białej. To wyjątkowa przygoda z językiem angielskim i spotkania z wolontariuszami z innych krajów. Oprócz podnoszenia kompetencji językowych to dla uczniów świetna okazja do rozwijania zdolności interpersonalnych i analitycznych oraz kreatywności, a przede wszystkim wspólna, świetna zabawa.
Życzymy udanej zabawy i nauki!
Poznaj Polskę
Niemal wszystkie szkoły z terenu gminy Zgierz uczestniczyły, uczestniczą lub będą uczestniczyć w programie Poznaj Polskę. Uczniowie zwiedzają wybrane miejsca, poznają historię i geografię Polski.
Dzieciaki ze szkoły w Besiekierzu Rudnym odwiedziły Zakopane i Kraków
Uczniowie ze Szczawina pojechali do Warszawy.
Łowicz i Maurzyce odwiedzili uczniowie ze szkoły w Dąbrówce Wielkiej.
Szkoła Podstawowa w Giecznie
Uczniowie pobili rekord w „Akcji jednoczesnego wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO) przez jak największą liczbę osób” zainicjowaną przez Fundację WOŚP w ramach programu „Uczymy Ratować”. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły. Nieprzerwanie prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową na 13 fantomach nieprzerwanie przez pół godziny. Nad prawidłowością przebiegu akcji i poprawnością wykonywania RKO czuwały ratowniczki WOPR, strażacy, policjant oraz reprezentant ZHP. Akcja zakończyła się sukcesem.
Tak naprawdę nie chodziło o bicie rekordu, ale uświadomienie uczniom jak ważna jest umiejętność pierwszej pomocy i ratowania życia ludzkiego.
Brawo!
Szkoła Podstawowa w Słowiku
Nagroda Papieża Franciszka dla uczniów z klas 7 szkoły w Słowiku. Młodzi wolontariusze odebrali medal z rąk Arcybiskupa Grzegorza Rysia. To wyróżnienie za szczególne zaangażowanie w pracę charytatywną i ewangelizacyjną.
Gratulujemy!
Szkoła Podstawowa w Szczawinie
W październiku Szkolne Koło Wolontariatu zbierało pastę i szczoteczki do zębów oraz mydła w kostce dla podopiecznych fundacji Redemptoris Missio w Afryce.
Brawo!
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wielkiej
Klasa 1 i 3 w terenie w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki” – “Matematyka na drodze”. Uczniowie szukali elementów matematycznych, związanych z ruchem na drodze. Zajęcia były doskonałą okazją do przypomnienia ważnych dla dzieci zasad ruchu drogowego oraz przećwiczenia umiejętności przechodzenia przez ulicę.
Gospodarzem XXIX Leśnego Biegu Grotnickiego była szkoła w Grotnikach
Na początku października przy słonecznej pogodzie na świeżym powietrzu w miłej atmosferze uczniowie klas IV i VIII wszystkich szkół z terenu gminy Zgierz rozpoczęli sezon sportowy biegiem na trasie 850 metrów.
Uwaga! W przyszłym roku będzie Jubileuszowy bieg!
foto: szkoły z terenu gminy Zgierz