Ponad 100 nauczycieli na zaproszenie Wiolety Głowackiej Wójt Gminy zjawiło się w Szkole Podstawowej w Szczawinie, aby wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej.
-„Edukacja to niezwykle ważna część życia każdego człowieka. To jednak nie tylko przekazywanie wiedzy, ale również kształtowanie charakterów, a przecież dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości każdej lokalnej społeczności. Dziękuję zatem dyrektorom, nauczycielom i pracownikom oświaty za Wasz codzienny trud pracy, zaangażowanie i wyrozumiałość wobec młodych mieszkańców naszej pięknej gminy – powiedziała Wójt Gminy.
Dzień ten był też okazją do podsumowania rozwoju oświaty w gminie Zgierz, a inwestycji w nią nie brakuje. W tym roku zakończyła się termomodernizacja i remont dachu szkoły w Szczawinie Kościelnym, dobiegają końca prace przy termomodernizacji szkoły w Besiekierzu Rudnym, trwają prace przy remoncie elewacji szkoły w Giecznie. Opracowane są też dwa olbrzymie projekty na rozbudowę szkoły w Białej wraz z budową sali gimnastycznej oraz budowę gminnego przedszkola w Dąbrówce. Na te inwestycje potrzebne będą jednak bardzo duże środki finansowe i konieczne będzie uzyskanie dofinansowania z zewnątrz.
Wyróżniający się szczególnymi osiągnięciami w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymali nagrody Wójta Gminy. W tym roku są to:
  • Monika Chowańska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Słowiku
  • Iwona Dębowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Dąbrówce Wielkiej
  • Monika Kędzierska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Króla Stefana Batorego w Szczawinie Kościelnym
  • Agnieszka Palmowska-Janiak, Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grotnikach
Oraz nauczyciele:
  • Bogumiła Bienias ze Szkoły Podstawowej im. Króla Stefana Batorego w Szczawinie Kościelnym
  • Anna Gralak ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Słowiku
  • Aneta Stefankiewicz, ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Dąbrówce Wielkiej
Uroczystość uświetnił występ kwartetu smyczkowego ze Stowarzyszenia Orkiestry Kameralnej Polish Camerata.