10 października w nowo wybudowanym hospicjum stacjonarnym w dniu Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej odbył się dzień otwarty, podczas którego można było zwiedzić obiekt i poznać zespół ludzi, których upór i zaangażowanie przyczyniło się do powstania tak potrzebnego miejsca.
Hospicjum odwiedziła również Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz, która podziękowała wszystkim wspaniałym ludziom, którzy stworzyli to hospicjum z myślą o osobach potrzebujących.
To miejsce powstało z miłości do ludzi. To nie tylko komfortowe sale, niezbędny sprzęt rehabilitacyjny i całodobowa opieka, ale przede wszystkim miejsce, które ma przynieść ukojenie i otoczyć wsparciem i troską pacjentów w terminalnym okresie choroby nowotworowej.
Dziękujemy każdej osobie, która przyczyniła się do tego, że słowa zostały zamienione w czyny i pacjenci będą mogli znaleźć tu bezpieczny dom. Gmina Zgierz również aktywnie wspierała budowę tego obiektu, uczestnicząc w licytacjach i poręczając kredyt na budowę.