Zakończona inwestycja stacji uzdatniania wody w Ustroniu

Zakończył się kompleksowy remont i modernizacja stacji uzdatniania wody w Ustroniu.

Ujęcie wody w Ustroniu zaopatruje w wodę mieszkańców Ustronia, Jedlicza A i Jedlicza B. To ponad 1350 osób mieszkających na stałe. Ta liczba zwiększa się znacznie w okresie letnim, kiedy dołączają osoby wypoczywające na działkach letniskowych. Są to też tereny atrakcyjne dla osób szukających miejsca do zamieszkania poza miastem dlatego liczba mieszkańców osiedlających się w tych miejscowościach systematycznie rośnie. Modernizacja tej stacji była koniecznością – podkreśla Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz

Remont SUW w Ustroniu to duża inwestycja, która została zrealizowana przy wsparciu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowity koszt inwestycji to 3 573 000 zł, w tym dofinansowanie Funduszu w wysokości 834 793,91 zł.

W ramach prac wymieniono instalację i urządzenia technologiczne, teraz proces technologiczny jest w pełni zautomatyzowany. Wymieniono elementy hydrauliczne. System ma nowe pompy głębinowe, wyremontowane dwa zbiorniki retencyjne. Zamontowano instalację sprzężonego powietrza dla zapewnienia aeracji wody. Przeprowadzono również gruntowny remont budynku. Zostały wymienione okna i drzwi. Dach jest wyremontowany, a budynek został ocieplony. Wymieniono zasilanie elektryczne oraz instalację elektryczną i sterowniczą. Jest też zabezpieczenie dostępu do wody pożarowej.

PRZED

PO