Mieszkańcy i zaproszeni goście uczestniczyli 15 sierpnia w obchodach Święta Wojska Polskiego w Białej. W hołdzie pamięci dla żołnierzy, przedstawiciele samorządu oraz goście złożyli kwiaty na mogiłach poległych za ojczyznę na cmentarzach parafialnych w Giecznie i Białej oraz przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej.
W kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Białej została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.
W uroczystościach wzięła udział asysta kompanii honorowej Wojska Polskiego, której towarzyszyła Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji z/s w Dzierżąznej. W uroczystości uczestniczyły delegacje ze sztandarami z OSP z terenu gminy Zgierz. Placówki oświatowe z gminy reprezentował sztandar szkoły w Białej.